KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539370
nr 1553 9370
Carl Köhler
(1919-2006), Sverige
Oljemålning, Abstrakt komposition. Signerad Köhler. Olja på duk, 43x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x74 cm
Carl Köhler, född 1919 i Stockholm, död 2006, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 31 juli 2023
kl 19:27:28
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
700 kr
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
Carl Köhler
Läs mer om Carl Köhler